2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Birinci Dönem Karne Programı bugün Şehit Şükrü Bayrakçı İlkokulunda gerçekleştirildi.
 
Programa Kartal Kaymakamımız Abdullah DEMİR, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ali Rıza AKA, İlçe Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü Baturalp ELİÇEVİK, İBB Meclis Üyeleri Ebubekir TAŞYÜREK ve Temel YAZ, siyasi parti temsilcileri, Kartal Belediye Başkan Danışmanı Gülcemal FİDAN, okul müdürlerimiz, STK temsilcileri, basın mensupları, mahalle muhtarları, öğretmenler, öğrenciler ve velilerin yanı sıra Şehit Şükrü BAYRAKÇI’nın ailesi iştirak etti.
 
        Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda Şehit Şükrü Bayrakçı İlkokulu Müdürü Erkan TUNÇ, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ali Rıza AKA ve Kartal Kaymakamımız Abdullah DEMİR birer konuşma gerçekleştirdiler. Öğrenciler tarafından okunan şiirler ve sergilenen ritim gösterisi ile devam eden programda çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edildi.
Protokol üyeleri daha sonra sınıflara çıkarak öğrencilerin karne heyecanına ortak oldular. Karne dağıtımının ardından toplu fotoğraf çekimiyle program sona erdi.
 
Şehit Şükrü Bayrakçı İlkokulunda gerçekleştirilen programdan sonra özel öğrencilerimizin eğitim gördüğü Şehit Recep Büyük Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi Okulu öğrencilerine de karne dağıtımı gerçekleştirildi.
 
İki okulumuzda gerçekleştirilen programların ardından Anadolu Adalet Sarayı Anaokulunda da bir program icra edildi. Programda öğrencilere gelişim raporları dağıtıldı. Katılımcılara ise ebru motifli çanta hediye edildi
.
Programa protokolün yanı sıra Cumhuriyet Başsavcı Vekilleri Uğur SEÇKİN ve Ömer Kurtuluş AKSOY, savcılar, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katılım sağladı.