Kaymakamımız Sayın Abdullah DEMİR başkanlığında Kartal Kaymakamlığı toplantı salonunda Gönül Elçileri Projesi kapsamında “Koruyucu Aile” tanıtım toplantısı düzenlendi.
 
Toplantıya kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşları, oda ve dernek başkanları, çeşitli banka müdürleri katıldı.
 
Bu Program “Koruyucu Aile” konusunda bilgilendirme, farkındalık oluşturma ve “Koruyucu Aile” sayısını arttırmak amacıyla gerçekleştirildi.
 
Konuşmalarında sosyal sorumluluk projeleri arasında “Koruyucu Ailenin” önemli bir yeri olduğunu vurgulayan Kaymakam Abdullah DEMİR; “Bir çocuğun yetişmesi, kendi ayakları üzerinde durabilmesi, kendisine ve vatanına faydalı olabilmesi için en doğal ortam ailedir. Ancak ülkemizde bu tabii ortama sahip olmayan çok sayıda çocuğumuz var. Koruyucu Aile Projesi ile sevgi sitelerimizde kalan çocuklarımız sıcak ve güvenli bir yuvaya kavuşturma adına bu toplantı düzenlenmiştir. Bu çalışmanın başarıya ulaşması için ilçemizdeki her kurum ve kişinin katkısı şarttır ve önemlidir. Bu konuya herkesin ilgi ve desteğini bekliyoruz.” dedi.
 
Sayın Kaymakamımızın konuşmalarının ardından İstanbul Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Şube Müdürü Ahmet Emin BAYSAL “Koruyucu Aile” konusunda bir sunum gerçekleştirdi ve dinleyicilerin sorularını yanıtladı.
 
Kalben Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Pelin ÇALIŞKANOĞLU EKŞİ, Koruyucu Aile Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Neşe GÖKALP ve Kartal’da yaşayan iki koruyucu ailemiz “Koruyucu Aile” ile ilgili öykülerini, deneyimlerini paylaştı.
 
Program İlçe Müftüsü Mustafa BAYTAR’ın koruyucu ailenin dinimizdeki yeri ve önemi hakkında verdiği bilgilendirme ile sona erdi.