60 Yaş üstündeki vatandaşlarımızın kendilerini eve kapatmadan sosyal hayatın içinde olabilmeleri için el sanatları ve müzik gibi alanlarda kurslar düzenleyen İSMEK Kartal Sosyal Yaşam Merkezi “İkinci Bahar Esintisi Sergisi” düzenledi.
          
        Sergiye İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hayat Boyu Öğrenme Müdürü Ali Koca, İSMEK Genel Koordinatörü Kerem KÖKER, Kartal Kaymakamı Abdullah DEMİR, kursiyerler ve vatandaşlarımız katıldı.
 
       İlk olarak konuşan Kursiyer Suna TAŞKENT böyle bir hizmetin varlığından ötürü memnuniyetini ifade etti. Yıllar önce kardeşine yaptığı yurt dışı ziyaretinde buna benzer hizmetleri gördüğünü bu tür hizmetlerin ülkemizde de varlığını öğrendiğinde ayrıca mutlu olduğunu söyledi. Sonrasında konuşan İBB Hayat Boyu Öğrenme Müdürü Ali KOCA kurs ile ilgili bilgilendirmelerde bulundu sergi özelinde 80 kursiyerin 180 eserinin bulunduğunu üretilen eserlerin yanında başka bir kazanımında vatandaşlarımızın sosyal hayatın içinde var olmaları olduğunu ifade etti. Son olarak konuşan Kaymakam Abdullah DEMİR insanların yaşlandıkça sosyal hayattan çekildiklerini, yalnızlaştıklarını, üretkenliklerini durduklarını ifade etti. Yapılan bunun gibi hizmetlerle vatandaşlarımızın hayata tutundğu, psikososyal ihtiyaçlarının karşılandığı değerlendirmesinde bulundu.
 
        Son olarak açılış sonrası vatandaşlarımızın sergiyi gezmesiyle program son buldu.