Kartal Hukuk Sempozyumu Açılış Programı Yapıldı
 
Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi 22-24 Mart 2019 tarihleri arasında Kartal Hukuk Sempozyumu ve Kartal Masters isimli iki büyük organizasyona ev sahipliği yapıyor. Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi yerleşkesinde gerçekleştirilen organizasyonların açılışını TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop yaptı.
22 Mart 2019 Cuma Günü saat 10.00´da Kartal AİHL Şehit Mustafa Yaman Konferans Salonunda gerçekleşen Açılış Törenine   MEB Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz, Kartal Kaymakamı Abdullah Demir, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, Kartal İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Rıza Aka, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
 
Kartal Hukuk Sempozyumu 
 
Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi Uluslararası Hukuk Kulübü beş (5) yıl önce kurulmuş. Okul içinde birçok etkinliğe imza atmış. Bu yıl ilkini düzenlediği “Kartal Hukuk Sempozyumu”, 22-23 Mart tarihlerinde Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde gerçekleştiriyor. Birinci gün hukukta uzman isimlerin farklı alanda söyleşileri; ikinci gün ise hukuktaki kült eserlerin analizi ve dört farklı dava simülasyonuyla birlikte katılımcılarını ağırlıyor.
Açılışta konuşan Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi Okul Müdürü Mithat Tekçam,  “Türkiye’deki, dünyadaki, uluslararası hukuktaki ve İslam hukukundaki meseleleri liseli gençlerle konuşma, bu alanlarda bir altyapı hazırlama, konuşmacıların tecrübelerinden faydalanma ve fikir alışverişi sağlama fırsatlarını sunmak için bu organizasyonu hazırladık.  İbn Haldun Üniversitesi ve Medipol Üniversitesinin akademik desteğini aldığımız Kartal Hukuk Sempozyumunda Türkiye’nin dört bir yanından liseli gençleri ağırlıyoruz. Bu gençlerin ileride uluslararası düzeyde ülkemize ve dünyaya yararlı olacak çeşitli kademelerde hukukçuların yetişmesine yardımcı olmak veya bu düzeyde bir bilgi setine sahip insanlar ortaya çıkmasını hedefliyoruz” dedi. Tekçam, Kartal Hukuk Sempozyumunun hazırlanmasında büyük emek sarf eden Kartal AİHL Uluslararası Hukuk Kulübü rehber öğretmenlerine, öğrencilerine ve destekçilerine teşekkür etti.
 
Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz, Kartal Kaymakamımız Abdullah Demir’in de birer konuşma yaptığı açılışta TBMM Başkanı Mustafa Şentop öğrencilere yönelik Hukuk sistemi üzerine bir konuşma gerçekleştirdi. Hukuk sistemlerinin bir bütün olarak az sayıda değişmezler alanı, bir de çok sayıda hüküm içermekle beraber değişen kuralların olduğu alan olarak iki bölümden oluştuğunu kaydeden TBMM Başkanı Mustafa Şentop; Hukukun sadece insanlara değil devletlere de sınır ve kurallar koyduğunu vurguladı.
 
Program sonunda Kartal Kaymakamı Abdullah Demir tarafından TBMM Başkanı Şentop´a günün anısına üzerinde isminin yazılı olduğu çini tabak hediye edildi. Ayrıca okul seramik atölyesi tarafından hazırlanan besmele-i şerif yazılı olan tablo da İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı ve Okul Müdürü Mithat Tekcam tarafından Şentop´a sunuldu.