Büyük önder Atatürk'ün 24 Kasım 1928 tarihinde Millet Mektepleri Başöğretmenliği' ni kabul etmesinin 90'ıncı, bu anlamlı günün Öğretmenler Günü olarak kutlanmaya başlanmasının ise 38 'inci yılını çoşkuyla kutluyoruz. Dünyanın en kutsal mesleklerinden olan öğretmenlik, fedakarlık, özveri isteyen saygın mesleklerin başındadır. Her zaman ve her şart altında bilginin üretilmesi, geliştirilmesi ve geleceğe aktarılması sürecinde çok önemli bir role sahip olmuştur. Dolayısıyla öğretmenlerimiz geçmişte olduğu gibi, bugün de değişimin, yeni nesilleri eğiterek geleceği şekillendirmenin anahtarı durumundadır.
 
        Nitekim Başöğretmen Aatatürk'de öğretmenlere hitaben yaptığı bir konuşmada " Öğretmenler yeni nesil sizin eseriniz olacaktır." diyerek, öğretmenlerin yüklendiği görev ve sorumluluğun önemine işaret etmiş ve konuşmasının devamında   " Eserinizin değeri, yeteneğiniz ve özverinizle orantılı olacaktır." demiştir.
 
        Öğretmenlerimiz bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da yeni nesillere vatan sevgisini, millet sevgisini, bayrak sevgisini, Atatürk sevgisini aşılamaya, benimsetmeye ve fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller yetiştirmeye devam edeceklerdir.
 
        Tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyor, Başöğretmen Atatürk ile şehit ve edebiyete intikal etmiş öğretmenlerimizi minnet, şükran ve rahmetle anıyorum.