“Her çocuğun kültürel ve sanatsal yaşama serbestçe katılım hakkı vardır.” Sloganıyla korunmaya ve bakıma muhtaç çocuklara yönelik eğitim-öğretim gelişim projesi, ilçemiz çocuk yuvaları çocuklarının katılımıylaile icra edildi.
“S.E.S (Sanat, Eğitim, Spor) Projesi”; Ümraniye Kaymakamlığı, Mim Sanat Derneği işbirliği ile Ümraniye RAM vasıtasıyla yönlendirilmiş bölge okullarında eğitimine devam eden çocuklar ile ilçemiz Yakacık Hatice Abbas Halim Çocuk Evleri Sitesi ve Emrullah Turanlı Çocuk Evleri Sitesinde kalan çocuklar kapsama alındı.
Dört yıl sürmesi planlanan proje ile Türk Süsleme Sanatları, Resim ve Türk Makam Müziği öğretimi yoluyla çocuklara ve gençlere nitelikli bir farkındalık sağlama, daha mutlu ve özgüvenli bireyler olmalarını sağlama hedeflenmiştir.
 
        Bu çerçevede 25 Kasım 2018 Pazar günü Harbiye Cemal Reşit Rey Konser Salonunda düzenlenen programa Sayın Numan KURTULUŞ, Ümraniye Kaymakamı Suat DERVİŞOĞLU, İlçemiz Kaymakamı Abdullah DEMİR, Sanatçı Ahmet ÖZHAN ve eşi, Yakacık Hatice Abbas Halim Çocuk Evleri Sitesi Müdürü Ramazan KOPUZ, Emrullah Turanlı Çocuk Evleri Sitesi Müdürü Fatma KELEŞ ve Mim Sanat Merkezi Yöneticileri katıldılar. Serginin açılışı Sayın Numan KURTULMUŞ, İlçe Kaymakamları, Ahmet ÖZHAN ve Mim Sanat Merkezi Yetkilileri tarafından yapıldıktan sonra sergi gezildi. Ardından sevgi evlerinden öğrencilerimizin de olduğu orkestra eşliğinde Nesrin SİPAHİ tarafından tambur Cemil Beyin Türk Sanat Müziği eserlerisunuldu.