İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz uhdesinde, İhsan Zakiroğlu Ortaokulu ev sahipliğinde gerçekleştirilen kutlamaya İlçe Kaymakamımız Abdullah DEMİR, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ali Rıza AKA, İlçe Emniyet Müdürü Oğuz KAAN, okul müdürlerimiz, sivil toplum kuruluşlarının ilçe temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katılım sağladı. Geçmişten günümüze tarih sahnesinde yer alan Türk Devletlerinin bayrakları ile misafirleri karşılayan öğrenciler büyük ilgi gördüler.
 
        Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda İhsan Zakiroğlu Ortaokulu Müdürü Yunus TÜRK açılış konuşması gerçekleştirdi. Günün anlam ve önemini belirten öğretmen konuşması, Mehteran gösterisi, halk oyunları gösterisi ve öğrenciler arasından gerçekleştirilen çeşitli geleneksel yarışmaların yer aldığı program büyük beğeni topladı.
        
        Her yıl tekrarlanan örs üzerinde demir dövme, yumurta tokuşturma, Nevruz Ateşi üzerinden atlama geleneklerinin yaşatıldığı kutlama programı, Okul Aile Birliğinin hazırlayıp sunduğu ikramlarla devam etti.